W latach 2020-2022 KULTOWY BROWAR STAROPOLSKI realizuje projekt pn. „Wdrożenie technologii wytwarzania piwa bezalkoholowego o własnościach prozdrowotnych”.

Cel projektu:

Uruchomienie produkcji prozdrowotnego piwa bezalkoholowego w oparciu o wyniki własnych prac badawczo-rozwojowych.

Efekty projektu:

Przedmiotem projektu jest inwestycja technologiczna polegająca na wdrożeniu własnej, nowej technologii, objętej zgłoszeniem patentowym nr P.432164 z dnia 11-12-2019 r. pod nazwą: SPOSÓB WYTWARZANIA PIWA BEZALKOHOLOWEGO O WŁASNOŚCIACH PROZDROWOTNYCH i uruchomieniu w oparciu o nią produkcji piwa bezalkoholowego, ważonego z udziałem komosy ryżowej oraz wzbogaconego pierzgą pszczelą, czarnym bzem, świdośliwą i ziarnami słonecznika.

Piwo bezalkoholowe wdrażane w ramach projektu dedykowane jest osobom dbającym o zdrowy tryb życia, w tym aktywnie uprawiającym sport. Nowy produkt poprzez zwiększoną aktywność przeciwutleniającą, zawartość polifenoli, witaminy C, E, potasu, magnezu, cynku, uzyskaną w wyniku aplikowania do procesu wytwarzania piwa materiałów bogatych w ww. składniki, będzie działać prozdrowotnie. Skład bogaty w naturalne witaminy i minerały zapewni szybszą regenerację organizmu po wysiłku fizycznym.

Produkt jest innowacją na skalę światową.

Wartość projektu: 6 830 000.00 zł
Wkład Funduszy Europejskich: 3 073 500.00 zł
Nr projektu: POIR.03.02.02-00-1909/2

Pobierz: Wdrożenie technologii wytwarzania piwa bezalkoholowego o właściwościach prozdrowotnych

Projekt pn. Wdrożenie technologii wytwarzania piwa bezalkoholowego o własnościach prozdrowotnych