Skip to content

Wieści z browaru

LAUR ZDUŃSKOWOLSKI

03.02.2023 r. odbyła się uroczysta Gala Laur Zduńskowolski Miasto i Powiat 2023.
Spotkali się na niej zduńskowolscy samorządowcy oraz przedstawiciele biznesu, kultury i nauki. Starosta Powiatu zduńskowolskiego Hanna Iwaniuk oraz Prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora uhonorowali przedsiębiorców oraz społeczników.
Jest nam niezmiernie miło, że wśród zdobywców statuetki wyróżniono również naszą firmę, zostaliśmy docenieni na lokalnym rynku wśród wielu otaczających nas przedsiębiorców oraz osób reprezentujących Zduńską Wolę.
Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować za przyznanie tej nagrody Prezydentowi Zduńskiej Woli Konradowi Pokorze oraz Staroście powiatu zduńskowolskiego Pani Hannie Iwaniuk. Chcielibyśmy podziękować również wszystkim naszym Pracownikom, z którymi wspólnie tworzymy naszą firmę i wspólnie pracujemy na jej dobro, którego efektem są tak prestiżowe wyróżnienia jak Laur Zduńskowolski.
laur2
laur1

 

PORTER BROWN NITRO

Z początkiem marca, w naszej ofercie pojawił się Brown Porter NITRO!

Brown Porter jest ciemnym niefiltrowanym piwem, rodem z Wielkiej Brytanii. Historia stylu Brown Porter sięga początku XVIII wieku, kiedy to głównie w Londynie warzono to ciemne piwo w innowacyjny sposób tj. odciągając brzeczkę z 3 różnych styli piwnych następnie mieszając je ze sobą. Aromat i smak stylu cechują nuty czekoladowo – karmelowe oraz wyczuwalne kawy, biszkoptu czy lukrecji. Piwo posiada stonowaną paloność odróżniającą je od klasycznego Stouta, a poziom goryczki jest niski i odgrywa drugoplanową rolę.

Pewnie zaciekawiło Was słowo „Nitro” w nazwie naszego nowego piwa. Zapewne piliście kiedyś piwo Guinness, które jest nasycone azotem. Piwa NITRO, takie jak Guinness, a w naszym przypadku Brown Porter NITRO to bardzo rzadko spotykana kategoria piw w naszym kraju. Wyróżniają się na tle innych gatunków tym, że wykorzystując specjalną technologię są nasycane cząsteczkami azotu zamiast dwutlenku węgla. Ten zabieg powoduje, że tekstura piwa NITRO jest bardziej aksamitna i delikatna. Dodatkowo po otwarciu butelki z piwem oraz gwałtownym i szybkim, pionowym przelaniu do szklanki, otrzymujemy jasnobeżową i trwałą pianę. Nalewając piwo NITRO w ten sposób możemy osiągnąć efekt kaskadowy, który znany jest w Wielkiej Brytanii przy nalewaniu piw z pompy. Widowiskowość swoją zawdzięcza azotowi, który unosi się w stronę powierzchni, tworząc drobnopęcherzykową pianę.
BUTELKA_BROWN_PORTER_BIG_BEN