46 edycja najstarszego festiwalu piwa, Chmielaki Krasnostawskie za nami. W dniach 19-21 sierpnia 2016 r. działo się naprawdę dużo w Krasnymstawie. Nie tylko rynek, ale całe miasto znów zmieniło się w płynącą piwem oazę. Była świetna muzyka, piękne kobiety, no i piwo. Który browar zwyciężył w konkursie piw?

Organizowane już od 46 lat Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów tradycyjnie przyciągnęło rzesze ludzi. W tym roku zaprezentowały się 64 browary z całej Polski i z zagranicy. Byliśmy również i my co zaznaczyliśmy dobitnie zdobywając aż 6 medali w największym konsumenckim konkursie piw w Polsce.

Browar Staropolski w ogólnej klasyfikacji nagród na Chmielaki Krasnostawskie zajął 2 miejsce! Startowaliśmy w siedmiu kategoriach, z czego aż w sześciu zostaliśmy nagrodzeni! Zważywszy na to, że nasz Browar wznowił warzenie piw dopiero 18 miesięcy temu, jest to dla nas wielki sukces.

Jakość popłaca. Przy warzeniu naszych piw używamy tylko naturalnych składników i nie przyśpieszamy natury. Piwa fermentują około 14 dni w otwartych kadziach, a następnie odpoczywają co najmniej 30 dni głęboko w podziemiach browaru.
Dziękujemy.